25 اکتبر 2009 2009

تاریخ صدور پیام
25
اکتبر
2009
میلادی
موضوعات پیام
مشاکل و تضییقات احبای سمنان

برادر روحانی....، کانادا

بیت ‌العدل اعظم الهی بعد از مطالعه ‌ی گزارشی درباره‌ ی وضع احبای عزیز شهر سمنان، مقرّر فرمودند به شرح ذیل مرقوم گردد.

مشاکل و تضییقات شدیدی که ستایندگان اسم اعظم در خطّه‌ی سمنان با آن مواجهند موجب تأسّف فراوان است. الحمدلله آن دوستان معنوی تاج وهاج ایمان به امر جمال اقدس ابهی را بر سر دارند و به خلعت ثمینه ‌ی استقامت در راه امرش مزیّنند؛ در قبول بلایا و مصیبات متواتره شریک جمال قدم و عائله‌ ی مبارکه هستند و با ایثار جان و مال تأسی به اجداد روحانی خود در آن کشور مقدس نموده‌اند. احبای عزیز سمنان باید بدانند که آنچه از طرف متعصّبین بی ‌انصاف بر آن ستم دیدگان وارد می ‌آید جزیی از نقشه ‌ی کلی و هدف نهایی دشمنان امرالله، یعنی تضعیف جامعه‌ ی بهایی در مهد امرالله، می ‌باشد. چنین به نظر می ‌رسد که شهر سمنان را بدین منظور انتخاب کرده ‌اند که در آن به مقاصد شوم خود جامه‌ ی عمل بپوشانند تا اگر موفق شوند با تجربیات حاصله به اقدامات مشابهی در شهرهای دیگر ایران بپردازند.

در ایامی که ایرانیان در داخل و خارج از کشور اشتیاق و علاقه ‌ی خود را به روشن فکری، انصاف و عدالت نشان می ‌دهند، اهالی شریف سمنان البته چنین اعمال ظالمانه ای را علیه بهاییان مظلوم نخواهند پذیرفت. احبای با وفای حضرت بهاءالله در آن شهر قطعا به احقاق حقوق خود از طریق مجراهای قانونی ادامه خواهند داد و با تحکیم هرچه بیشتر همبستگی خود با مردم شریف سمنان، راه حل‌ های مؤثری برای رفع مشاکل اجتماعی خود خواهند جست و اجازه نخواهند داد که دشمنان درآن شهر به مقصد خود برسند؛ زیرا هر موفقیت جزیی در این راه آنان را جسور تر و در پی گیری هدف نهایی خود مصمم تر خواهد ساخت. اگر احبای سمنان به عبارتی سپر بلای دیگر دل ‌دادگان روی جانان شده‌ اند، البته حق دارند بر خود ببالند و با افتخار مصیبات و مشقات را تحمل نمایند. اگر به علت گرفتار بی‌ حد ناشی از تضییقات وارده، آنچنان که باید و شاید به طور مستقیم قادر به ایفای فرائض روحانی فردی و دیگر خدمات امری خود نیستند، باید مطمئن باشند که در شرایط فعلی نفس اقامت در آن شهر خدمت بزرگی در راه محبوب عالمیان محسوب می‌ شود. استقامت در تحمل مشقّات و مؤانست محبت آمیز در تعاملات اجتماعی، توأم با توجّه حاصله از تلاوت روزانه ‌ی آیات الهی و تقدیم دعا و مناجات به آستان خداوند متعال، مآلا موجب بروز نتایج درخشان خواهد شد.

تحیّات قلبی معهد اعلی را به احبای عزیز شهر سمنان ابلاغ فرمایید. بیت ‌العدل اعظم در اعتاب مقدسه‌ ی علیا به یاد آن عزیزان بوده و درگاه حضرت کبریا را شاکرند که الحمدلله مصداق این بیان مبارکه ‌ی حضرت عبدالبهاء هستند:

«شکر کن خدا را که مورد این محن و بلایا گردیدی و در سبیل الهی به مصائب کبری مبتلا شدی. اگر به حقیقت نگری این بلا عین عطاست و این مصیبت موهبت کبری؛ زیان عین سود است و خسارت ربح بی ‌پایان. ملاحظه در سلف نما که اهل ظلم و عدوان را عاقبت و پایان چه بود و مظلومین آفاق را نتیجه‌ ی مصیبت و بلا چه. یزید پلید و ولید مرید به حفره ‌ی خسران خزیدند و حضرت سیّدالشّهداء روحی له الفداء، از افق عزّت ابدیّه مانند شمس تابان درخشیدند.»