3 جولای 2007 2007

تاریخ صدور پیام
3
ژوئیه
2007
میلادی
موضوعات پیام
انتخاب رشته‌ی تحصیلی و خدمات اجتماعی

لطفا از طریق هیئت یاران ایران متن زیر را به خانم.....ابلاغ فرمایید.

روحیه ‌ی خدمت و استقامت آن شاب عزیز این کلمات درّیّات حضرت عبدالبهاء را به یاد آرد که می ‌فرمایند:

«فاطمئنوا یا احباءالله ان الملاء الاعلی یذکرونکم بابدع الاوصاف و یقولون مرحبا بالنفوس العمطئنه‌ی، مرحبا بالقلوب المستبشره‌ی، مرحبا بالوجوه الناضره‌ی، مرحبا بالعین الناظره‌ی الی الله، طوبی لکم من هذه الموهبه‌ی الکبری، بشری لکم من هذه المنحه‌ی العظمی.»

در انتخاب رشته‌ ی تحصیلی مرجح است بر حسب علاقه و استعداد شخصی اتخاذ تصمیم نمایید چه که امر مبارک محتاج متخصصین در رشته ‌های مختلف می ‌باشد. مطمئن باشید که چون هدف نهایی شما خدمت است، هر رشته ‌ای که انتخاب کنید راه خدمت به امرالله باز خواهد بود. توفیق در امر تبلیغ انفرادی که در شرایط فعلی مؤثرترین راه خدمت به امرالله و عالم انسانی است تا حدی منوط به آن است که فرد بهایی در تنظیم زندگی خود اوقاتی مناسب و کافی برای معاشرت با غیر بهاییان تعیین نماید و بکوشد تا دایره ‌ی تماس‌ های اجتماعی خود را با جامعه‌ ی خارج بزرگ ‌تر و بزرگ ‌تر کند و از این طریق با افراد طرح دوستی ریخته و مآلا آن‌ ها را به فعالیت ‌های اساسی نقشه دعوت نماید. از کارهای متفرقه و فعالیت ‌های غیر ضروری زندگی و حتی بعضی از فعالیت ‌های مهم امری و غیر امری که می ‌توان انجام آن‌ ها را فعلا به تعویق انداخت، بکاهد تا بتواند وقت موجود خود را صرف خدمات تبلیغی نماید.
قصد شما در خدمت به هموطنان عزیز از طریق پاکسازی یکی از مناطق طهران با همکاری دوستان غیر بهایی البته قابل تحسین و ممدوح و پسندیده است. همان طور که احتمالا مطلع هستید خدمات بهاییان در زمینه ‌های توسعه‌ ی اقتصادی و اجتماعی به توده‌ ی مردم که جزیی از حیات بهایی محسوب می ‌شود، با فعالیت‌ های تبلیغی آنان متفاوت است. این خدمات باید با خلوص کامل و بدون هدف و منظور تبلیغی و حتی فارغ از تمایل جلب نظر و همدردی دیگران ارائه شود تا مورد قبول حق جل جلاله قرار گیرد.

...بیت ‌العدل اعظم در اعتاب مقدسه دعا خواهند فرمود تا خدمات آن امه‌ ی موقنه بیش از پیش به تأییدات جمال مبارک مؤید گردد.

با تقدیم تحیات
دارالانشاء بیت ‌العدل اعظم