پروژه فرهنگ محبوب الکترونیکی

تاریخ به روز رسانی در سایت: جمعه, 06/12/2009 - 23:04

پروژه فرهنگ محبوب الکترونیکی

کتاب فرهنگ محبوب

فرهنگ محبوب یک لغتنامه انگلیسی به فارسی است که شامل مهمترین و متداولترین لغات و اصطلاحات انگلیسی در آثار بهائی و برابر های آن ها به فارسی است. این فرهنگ با دوازده هزار لغت توسط جناب حسن محبوبی گردآوری شده است. این کتاب به صورت چاپی در 309 صفحه منتشر شده بود. که می توانید نسخه اسکن شده آن را در قسمت منابع دان لود کنید.

دانلود نسخه اسکن شده فرهنگ محبوب

پروژه فرهنگ محبوب

سایت پروژه های بهائی مدتی بعد از تاسیس در نظر گرفت به منظور احیای فرهنگ محبوب و همچنین ایجاد تجربه و تمرکز در شبکه توسعه دهندگان بهائی اولین پروژه مشارکتی و آنلاین شبکه را طراحی و اجرا کند. پس از این تصمیم گیری، تایپ کتاب و تهیه نسخه فایل متنی به عنوان فاز اول پروژه تعیین شد، این موضوع در سایت به اطلاع عموم بازدید کنندگان و اعضا رسید و ثبت نام از علاقمندان به شرکت در این فعالیت در سایت آغاز شد. پس از یک هفته و استقبال گسترده دوستان عزیز، ثبت نام به پایان رسید. حتی دوستانی که بعد از بسته شدن صفحه ثبت نام به سایت ایمیل زدند، به کار دعوت شدند. گروه هماهنگی سایت برای اینکه همه دوستان عزیز در این پروژه آنلاین شرکت داشته باشند، در مرحله اول حداقل صفحاتی را به همه دوستان اختصاص داد و سپس بنا بر ظرفیت های کاری افراد به صفحات شرکت کنندگان پروژه را  افزایش دادند.  صفحات مشخص شده کتاب و اطلاعات و آموزش های لازم در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت. دوستان زیادی در فرصت مقرر نتیجه کار خود را برای هماهنگی ارسال کردند، و گروهی نیز در این راه دچار مشکلاتی شدند که بعد از حل این مشکلات سرانجام کار تایپ پروژه با همکاری دوستانی دیگر، به پایان رسید.

هم اکنون نسخه تایپ شده حاصل از مشارکت دوستان عزیز شرکت کننده ترکیب شده و از سایت قابل دریافت است. شایسته است که دوستان عزیز بدانند این نسخه اولیه کار است که هنوز ار لحاظ مشکلات تایپی بررسی و تایید نشده است. دوستان می توانند برای مشاهده و نه به منظور انتشار و استفاده نسخه اولیه، آن را دریافت و مشاهده کنند. به همه دوستان عزیز و حلقه های زنجیره توسعه دهندگان بهائی اطمینان می دهیم که تمهیداتی برای تشکر و تقدیر از همه دوستان شرکت کننده توسط شبکه توسعه دهندگان بهائی اندیشیده شده است.

دانلود نسخه تایپ شده و اولیه فرهنگ محبوب

فاز جدید پروژه فرهنگ محبوب

با توجه به نکته مطرح شده در پاراگراف قبل، فاز جدید این پروژه که قصد داریم آن را نیز به صورت مشارکتی به پایان ببریم، مرحله تصحیح و مقابله با نسخه اصل است. برای تصحیح مشکلات تایپی و بررسی مشکلات دیگری که احیانا وجود دارد، نیاز به همکاری مجدد حلقه های زنجیره توسعه دهندگان بهائی است. برای ثبت نام برای مشارکت در این فاز و بیان ظرفیت های کاری و زمانی خود در انجام این مرحله از پروژه از طریق فرم ثبت نام اقدام کنید. بدیهی است که نسخه نهایی حاصل از این فاز برای انتشار و استفاده دوستان در سایت قرار خواهد گرفت.

رفتن به فرم ثبت نام