نرم افزار نوزده هزار لغت

تاریخ به روز رسانی در سایت: ی., 04/05/2009 - 17:24
www.bahai-projects.org 19000-loghat

نوزده هزار لغت، نام فرهنگ لغتی است که جناب دکتر ریاض قدیمی آن را سال ها پیش تألیف نموده اند و در زمره اولین فرهنگ واژگان بهائی است که تاکنون منتشر شده است. این فرهنگ لغت که در دو جلد تنظیم شده، حاوی تعداد تقریبی نوزده هزار واژه است. سال ها بعد جناب قدیمی این فرهنگ لغت را به یک فرهنگ لغت 8 جلدی به نام «ریاض اللغات» توسعه دادند.

نرم افزار نوزده هزار لغت، این کتاب دو جلدی را به شکل نرم افزاری ارائه داده که با نصب آن، جستجوی هر کلمه در کمتر از چند ثانیه ممکن شده است. این برنامه را می توان بر روی کامپیوتر نصب و با استفاده از آن، واژه های مورد نظر را که در نوزده هزار لغت موجود است، در کمترین زمان ممکن جستجو کرد و معنی آن را مشاهده نمود و نتایج جستجو را برای چاپ به پرینتر ارسال کرد.

همچنین امکانی با عنوان «فرهنگ لغت شخصی» در این نرم افزار ارائه شده است که می توان با استفاده از آن یک فرهنگ لغت شخصی ایجاد کرد و در آن به جستجو پرداخت، به این معنی که واژه هایی را با معنی وارد و آن ها را در فرهنگ لغت شخصی خود ذخیره کرد.

این مجموعه دارای لیبل و کاور سی دی است که می توان با دانلود و پرینت آن ها این نرم افزار را به صورت یک مجموعه سی دی نگهداری و یا منتشر کرد.

برای دان لود به این جا بروید