نکات مهم و قابل توجه برای همکاران عزیز در پروژه مشارکتی تایپ فرهنگ محبوب

تاریخ به روز رسانی در سایت: س., 12/23/2008 - 05:08

نکات مهم و قابل توجه برای همکاران عزیز در پروژه مشارکتی تایپ فرهنگ محبوب

مقدمه

پروژه تایپ فرهنگ محبوب، اولین تجربه در زمینه همکاری و مشارکت تعداد زیادی از افراد از سراسر عالم است. با توجه به اعلام همکاری افرادی که اعضایی از زنجیره توسعه دهندگان بهائی هستند، تعدادی از صفحات به هر فرد اختصاص داده می شود تا کتاب مذکور تایپ شود و پس از بازنگری به عنوان اولین پروژه مشارکتی به نام توسعه دهندگان آن در اینترنت منتشر خواهد شد. با توجه به اینکه این اولین گام و تجربه در این زمینه است، لازم و ضروری است که تمام همکاران و اعضای زنجیره توسعه دهندگان به نکات زیر توجه کنند.

نکات قابل توجه

 • تعدادی صفحه بر اساس اعلام آمادگی شما برای شما ایمیل شده است، صفحات که به صورت فایل PDF هستند را دانلود کنید. همچنین یک فایل word با پسوند .doc برای شما ارسال شده است که مشخص می کند که کار خود را به چه صورتی انجام دهید.
 • برای تایپ صفحات باید از برنامه Microsoft Word استفاده کنید.
 • بازای هر صفحه از کتاب که به شما داده شده است، یک فایل در برنامه word درست کنید و در کامپیوتر خود با نام مخصوص ذخیره کنید. نام فایل باید شماره همان صفحه ای باشد که تایپ کرده اید. مثلا اگر صفحه 124 از کتاب را تایپ کرده اید نام آن فایل را 124 قرار بدهید.
 • هر صفحه از کتاب را در فایل جداگانه ای تایپ می کنید. هر صفحه که در word درست می کنید باید به صورتی که در شکل می بینید قالب بندی شده باشد. فایل نمونه word نیز برای شما در ایمیل ارسال شده است که با توجه به آن می توانید در کار خود استفاده کنید.

  نکات جالب توجه در پروژه تایپ دیکشنری محبوب - وب سایت پروژه های بهائی


  توجه می کنید که
  •  نام کاربری خود در سایت یا همان username خود را در مقابل "نام کاربری همکار:" بنویسید.
  •  آدرس ایمیل خود را ترجیحا همان آدرسی که برای مکاتبه و عضویت در سایت از آن استفاده می کنید را در مقابل "آدرس ایمیل همکار" بنویسید.
  • شماره صفحه ای از کتاب که در فایل جاری تایپ می کنید را در مقابل "شماره صفحه در کتاب:" وارد کنید.
 • با توجه به شکل بالا، زمانی که می خواهید صفحه مورد نظر را تایپ کنید، در ستون سمت راست "لغت انگلیسی" را تایپ نمائید و در ستون سمت چپ معنی لغت انگلیسی را که به فارسی است، تایپ کنید.
 •  پس از اتمام کار تایپ تمام صفحاتی که برای شما ارسال شده است، فایل فشرده آماده شده را به آدرس ایمیل سایت info@bahai-projects.org ارسال کنید. لطفا موضوع ایمیل (Subject) را MahboobType1 قرار دهید.
 • در هر مرحله ای از کار که ابهام، سوال و یا مشکلی داشتید با آدرسی info@bahai-projects.org مکاتبه کنید. افراد دیگری از این زنجیره که شما نیز حلقه ای از آن هستید، شما را یاری خواهند کرد.

توجه: فشرده سازی و تقسیم فایل ها به چندین بخش با توجه به حجم فایل ممکن است از یک دقیقه تا چند دقیقه متغیر باشد.

پشتیبانی تکنیکی و فنی
شبکه توسعه دهندگان بهائی
www.bahai-projects.org