آموزش عضویت در سایت پروژه های بهائی

تاریخ به روز رسانی در سایت: س., 12/23/2008 - 05:07

آموزش عضویت در سایت پروژه های بهائی

آموزش عضویت در سایت پروژه های بهائی

مقدمه

برای دسترسی به بعضی از قسمت های سایت پروژه های بهائی نیاز به داشتن یک نام کاربری و رمز عبور (username and password) دارید. برای مثال زمانی که شما می خواهید منابع سایت را دریافت کنید باید با نام کاربری خود در سایت وارد شوید. اگر دقت کنید بدون نام کاربری پیغام خاصی در یک کادر زرد رنگ در قسمت منابع به شما نمایش داده می شود و همچنین دکمه دانلود هر منبع را نمی بینید. این پیغام تا زمانی که با نام خود وارد سایت نشده باشید به شما نمایش داده می شود. همچنین در قسمت اعلام همکاری شما مشاهده می کنید که تا زمانی که وارد سایت نشده اید نمی توانید فرم اعلام همکاری را مشاهده و ارسال کنید.

راهنمای ثبت نام در سایت

آموزش عضویت در سایت پروژه های بهائی

برای ثبت نام و تهیه عضویت در این وب سایت باید از منوی ورود اعضا که در راس منوی های سمت چپ سایت قرار دارد، استفاده کنید. در شکل روبرو نمایی از این قسمت را می بینید.
این منو برای سه منظور استفاده می شود:

  • ورود به سایت با نام کاربری (login)
  • تغییر رمز عبور در صورت فراموشی آن
  • ثبت نام و تهیه یک نام کاربری جدید
برای ثبت نام در سایت باید روی لینک "فرم ثبت نام" که به رنگ نارنجی در انتهای منوی ورود اعضا موجود است، کلیک کنید. بعد از کلیک بر روی این لینک به صفحه ای هدایت می شوید که حاوی فرم ثبت نام در این سایت است به همان صورت که در تصویر زیر می بینید.

آموزش عضویت در سایت پروژه های بهائی

در پر کردن فرم قبت نام باید به نکات زیر دقت کنید:

  • ستون هایی که عنوان آن با ستاره مشخص شده است، باید حتما پر شوند و بدون آنها شما نمی توانید در سایت ثبت نام کنید.
  • ستون اول مربوط به نام است که باید نام خود را به صورت انگلیسی و یا فارسی در آن تایپ کنید.
  • ستون دوم مربوط به نام کاربری است. توجه کنید که این نامی است که بعدا توسط شما برای ورود به سایت به عنوان نام کاربری یا username مورد استفاده قرار می گیرد. برای نام کاربری حتی الامکان از حروف فارسی استفاده نکنید! همچنین از کارکترهای خاص مثل فاصله نیز استفاده نکنید.
  • ستون سوم مربوط به ایمیل شما است. در پر کردن این ستون نهایت دقت را داشته باشید چون این آدرس برای فعال سازی نام کاربری شما و همچنین ارسال رمز عبورتان در مواقعی که آن را فراموش کرده اید، استفاده می شود.
  • ستون چهارم و پنجم برای وارد کردن رمز عبور شما است. در هر دو ستون باید یک عبارت را وارد کنید. رمز عبورتان را هرگز فراموش نکنید.

آموزش عضویت در سایت پروژه های بهائی

بعد از اینکه اطلاعات خود را مانند شکل بالا در فرم وارد کردید، یک بار دیگر اطلاعات خود را مرور کنید و بعد از اطمینان از صحت آنها دکمه ثبت نام در سایت را بزنید. توجه کنید اگر شما بعضی از ستون ها را به درستی پر نکرده باشید پیغام هایی دریافت خواهید کرد که تا آن مشکلات را رفع نکنید نمی توانید نام خود را در سایت ثبت کنید.
اگر بعد از کلیک کردن دکمه ثبت نام در سایت عملیات با موفقیت انجام شده باشد به صفحه ای هدایت می شوید که پیغام تکمیل ثبت نام را دریافت می کنید. دقت کنید که هنوز ثبت نام به پایان نرسیده است و اگر در متنی که به شما نمایش داده شده دقت کنید، ایمیلی برای شما ارسال می شود که در آن لینک فعال سازی نام کاربری شما قرار دارد.

آموزش عضویت در سایت پروژه های بهائی

حال باید به صندوق پست الکترونیکی خود مراجعه کنید و ایمیل ثبت نام که از طرف سایت برای شما ارسال شده است را باز کنید.

آموزش عضویت در سایت پروژه های بهائی

اگر دقت کنید یک ایمیل برای شما از طرف Baha’i Developers Network ارسال شده است. آن را باز کنید. و مطابق شکل زیر روی لینک فعال سازی که در درون متن ایمیل قرار داده شده است کلیک کنید. اگر این آدرس به صورت لینک نیست آن را کپی کنید و در آدرس بار مرورگر خود آن را قرار دهید و آن را باز کنید.

آموزش عضویت در سایت پروژه های بهائی

بعد از اینکه روی لینک فعال سازی کلیک کردید، به صفحه ای هدایت می شوید که به صورت زیر پیغام "فعال سازی تکمیل شد" را به شما نمایش می دهد. از این پس می توانید با نام کاربری خود وارد سایت شوید و از مزایای آن استفاده کنید.

آموزش عضویت در سایت پروژه های بهائی

آموزش عضویت در سایت پروژه های بهائی

ورود به سایت

برای ورود به سایت با نام کاربری خود باید از منوی ورود اعضا که در راس منوهای سمت چپ سایت قرار دارد استفاده کنید و در محل های مشخص شده نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید و دکمه ورود را بزنید. پس از اینکه صفحه مجددا لود شد، مشاهده می کنید که منوی ورد اعضا به صورت دیگری تغییر کرده است و نام شما به همراه دکمه خروج را به نمایش گذاشته است. حالا شما این امکان را دارید که دکمه دانلود هر منبع موجود در سایت را ببینید و آن را دریافت کنید. همچنین قادر خواهید بود به قسمت های دیگری از سایت که برای کاربران تعریف شده است، بروید. در پایان حتما دکمه خروج را بزنید.

آموزش عضویت در سایت پروژه های بهائی

اگر رمز عبورتان را فراموش کردید به صورت زیر عمل کنید:

از منوی ورود اعضا لینک "رمز عبورتان را فراموش کرده اید؟" را که به رنگ نارنجی مشخص شده است را بزنید. بعد از آن به صفحه ای به صورت زیر هدایت می شوید:

آموزش عضویت در سایت پروژه های بهائی

در فرم مخصوص نام کاربری خود را به همراه آدرس پست الکترونیکی خود وارد کنید و دکمه ارسال رمز را بزنید. بعد از آن سایت در صورتی که اطلاعات وارد شده صحت داشته باشد رمز عبوری جدید را برای شما اختصاص می دهد و پیغام زیر را به شما نشان می دهد:

New User Password created and sent 

حالا با مراجعه به آدرس ایمیل خود

آموزش عضویت در سایت پروژه های بهائی

 می توانید ایمیلی که از طرف Baha’i Developers Network برای شما ارسال شده است را باز کنید و رمز عبور جدیدتان را پیدا کنید و برای ورود به سایت به همراه نام کاربری تان از آن استفاده کنید.

آموزش عضویت در سایت پروژه های بهائی

پشتیبانی تکنیکی و فنی
شبکه توسعه دهندگان بهائی
www.bahai-projects.org